Články - Hierarchia
Články - Domov » Zo života
Články: Zo života
AKCIE 2011 - Október, mesiac úcty k starším
Keď sa pominú letné dni a znenazdania prichádza chladnejší október, len tíško hľadíme okolo seba, čo sa to v prírode deje. Tá začne hýriť najkrajšími farbami - vytráca sa zelená a príroda očakáva príchod zimy. Tak je to dáko aj s človekom: človeku sa míňa rôčik za rôčkom až nastáva jeseň života a prichádza čas na spomienky. Čítajte viac.


Myslia na nás
Utorok, 26. júl 2011, bol v našom zariadení dňom príjemných prekvapení. V priestoroch zariadenia riaditeľka Anna Stanková privítala vzácnych hostí - misionárov Cirkvi Ježiša Krista svätých neskorších dní Johna a Carol Stilles, ktorí odovzdali 6 vozíkov pre imobilných klientov, televízor a práčku. Čítajte viac.


Vysviacka kaplnky sv. Františka z Asissi
Nie len telo potrebuje nakŕmiť a ošetriť, ale aj duša. Pre takúto starostlivosť o dušu človeka sme sa rozhodli vytvoriť v našom zariadení miesto, kde sa našim klientom dostane takejto starostlivosti. Po vynovení a prispôsobení priestorov na tento účel sa v našom zariadení konala 15. Septembra 2010 vysviacka. Čítajte viac.


Súkromná pedagogická a sociálna akadémia EBG Humenné
Po jari a lete, naraz prichádza jeseň života – starnutie. Jeho tempo jednoznačne určuje životné prostredie a spôsob života. V mladosti sa máloktorý človek zamýšľa nad obdobím staroby, ktoré o chvíľu zaklope na jeho dvere. Život utečie ako voda. Príde deň, kedy človek musí urobiť zastavenie vo svojom živote, aby zhodnotil svoju doterajšiu prácu. Čítajte viac.


Silvestrovská kapustnica
Posledný deň roka je charakteristický zábavou, všeobecnou veselosťou, zábavnou pyrotechnikou a oslavami na každom kroku. Aj keď už naši klienti dávno nemajú dvadsiatku na krku, chuť osláviť koniec roka mali. Preto sme im pripravili silvestrovský program. Čítajte viac.


AKCIE 2012 - Bardejov a jeho kúpele
Bardejovské kúpele patria medzi najstaršie a najkrajšie na Slovensku. Nachádzajú sa uprostred prekrásnej prírody horného Šariša, sú preto ideálnym miestom na oddych a načerpanie nových síl. Kúpele sa nachádzajú 5km od mesta Bardejov. Čítajte viac.


Medzinárodný deň žien 2013
MDŽ je o ženách a nikto nám nebráni poňať jeho oslavy po svojom. Preto sme v tento deň usporiadali v spolupráci s tunajšou materskou školou program nie len pre naše ženušky. Detičky sa na daný deň svedomito pripravovali a aj keď im nie všetko vyšlo podľa plánu, nič to nezmenilo na fakte, že vyčarili úsmev na tvárach všetkých zúčastnených. Čítajte viac.


Veľká noc na domáci spôsob
Veľká noc alebo Veľkonočné sviatky či Pascha je najvýznamnejším kresťanským sviatkom, ktorý tento rok pripadol na 8. apríla. Veľká noc je pre kresťanov oslavou zmŕtvychvstania, alebo vzkriesenia Ježiša Krista po jeho smrti na kríži. Čítajte viac.


Na sv. Valentína
V deň, keď sa obchody začnú hmýriť červenými srdiečkami a darčekmi pre zamilovaných, je tu 14. február, sviatok sv. Valentína. V tento deň sa vyznáva láska častejšie a intenzívnejšie ako inokedy. Každý z nás si praje, aby bol milovaný a šťastný. Čítajte viac.


AKCIE 2013 - Rozhýbme sa
Športový deň je plný aktivít a súťaží, ktoré sú športovo ladené. Mladší zažívajú rôzne aktivity pri ktorých ide o rýchlosť, silu, šikovnosť, odvahu či vytrvalosť. Čítajte viac.
Špekáčik a klobáska 2013
Keď sa prvé slnečné lúče usadili nad našim zariadením, nedalo nám to neusporiadať prvú oficiálnu ,,outdoorovu,, aktivitu tohto roka. Opekačku. S prípravami nám pomáhali aj samotný klienti. Keď už bol oheň založený, gril rozpálený, špekáčiky nakrájané a palice zastrúhané, mohlo sa začať opekať. Slnko nám priaznivo posielalo svoju energiu. Jar sme teda privítali príjemným popoludním, kde inde ako v prírode, aj keď len tej v blízkosti nášho zariadenia. Čítajte viac.


27. október 2013
Motto: "Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi." Čítajte viac.


Sv. Mikuláš 2014
Osoba sv. Mikuláša je populárna po celom svete. Najväčšiu úctu k tomuto svätcovi doteraz prechovávajú na Východe, najmä v Rusku. O jeho skutočnom živote sa vie len veľmi málo. Narodil sa pravdepodobne okolo roku 270 v Patare. Jednou z mála overených informácií je fakt, že sv. Mikuláš bol v 4. storočí biskupom v meste Mir (Malá Ázia). Čítajte viac.


Vianočná koleda
Koleda je pieseň, ktorú nie len deti spievajú počas veľkých kresťanských sviatkov. Pri obchádzaní jednotlivých domov “si koledujú” o výslužku, ktorú predstavuje predovšetkým jedlo alebo pitie. Tento zvyk sa dnes udržiava prevažne na dedinách. Slovo “koleda” je všeslovansky rozšírené, praslovančine ho prevzala z latinského calendae (prvý deň v mesiaci) a pohanskí Slovania slovom koleda označovali slávnosti spojené so zimným slnovratom… Čítajte viac.
Fašiangy 2014
Fašiangy predstavujú obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Názov ,,FAŠIANGY,, je z nemčiny a označoval posledné dni pred pôstom. Tieto dni sú prechodom medzi zimou a jarou. Pre fašiangy je typické napodobovanie medziľudských vzťahov z bežného života a bujaré oslavy. Čítajte viac.

Podporte nás
Kontakt
Napíšte nám