Články - Hierarchia
Články - Domov » Zo života
Články: Zo života
Športové hry 2023
Každý rok je našou ideou pripraviť pre prijímateľov deň plný zábavy a zážitkov. Tento rok sme krásne leto pred nami privítali 20. júna. Spolu s prijímateľmi sme si pripravili pekné dopoludnie športovými hrami a varením guľašu. Od rána sme všetci asistovali pri príprave chutného gulášu pod holým nebom.
Čítajte viac.
Výlet - Bardejovské kúpele
14. júna 2023 ráno o 8.00 hod. sme s našimi prijímateľmi sociálnej služby po 2 rokoch znova vycestovali autobusom priamo do kúpeľného mesta Bardejov. Bardejovské Kúpele patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Sú to najstaršie a najkrajšie kúpele na Slovensku nachádzajúce sa uprostred prekrásnej prírody horného Šariša.
Čítajte viac.
Deň matiek 2023
Najkrajším mesiacom roka je máj a preto nie je náhoda, že aj tento významný deň – Deň matiek je zaradený do tohto mesiaca. Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Mama, je slovo síce krátke, ale milé a láskavé.
Čítajte viac.
Deň zeme a deň narcisov
Dňa 21.04.2023 sme si s prijímateľmi pripomenuli sviatok Dňa Zeme zážitkovými aktivitami. Rozdelení do družstiev plnili rôzne zadania ohľadom ochrany životného prostredia, ako : hádanky, hlavolamy, doplňovačky, zhotovovanie zemegule a v neposlednom rade aj triedenie odpadu.
Čítajte viac.
Deň žien 2023
Máme tu marec, na ktorého začiatku si každoročne pripomíname Medzinárodný deň žien. Ôsmy marec je pre nás všetkých  symbolom vzdania úcty Vám ženám a je potrebné, aby sme na tento sviatok nezabúdali.
Čítajte viac.
FAŠIANGY 2023
Dňa 16. februára 2023 sme pre našich prijímateľov sociálnej služby ako každý rok prichystali fašiangovú zábavu. Spoločne sme vyzdobili jedáleň a premenili ju na tanečný parket. Každá maska bola zaujímavá a originálna. V pekne vyzdobenej jedálni všetkých privítala naša pani riaditeľka.
Čítajte viac.
Vianoce 2022
Dlho očakávane obdobie v každom roku, na ktorý sa tešia všetci naši prijímatelia. Čas kedy sa stretne celá rodina. Dátum 24. decembra je čarovný. Prijímatelia sa tešia na svojich blízkych. Vianočné koledy znejú po celom oddelení od Mikuláša.
Čítajte viac.
Predvianočné tradície 2022
Najznámejšia ľudová múdrosť hovorí: „Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc.“ V minulosti sa na Luciu dievky poobliekali do bielych plachiet a s pomúčenými tvárami chodili po dedine. Búchali na dvere a bez dovolenia vošli dnu. Husím krídlom omietli steny, štetkou ich obielili a tým symbolicky vyhnali zlo z domov.
Čítajte viac.
Mikuláš 2022
6. decembra v skorých ranných hodinách zazvonila pri dverách nečakaná návšteva. Pán s bielou bradou, s veľkým srdcom a po pravej ruke s krásnym anjelom. Pred sebou mal veľké vrece plné balíčkov. Bol to dlho očakávaný Mikuláš... Krásne sme ho privítali koledou a pustili dnu.
Čítajte viac.
Október - mesiac úcty k starším 2022
,,Mesiac úcty k starším", jeseň všetkých farieb, mesiac starších ľudí a úcta za všetko čo dokázali... Tak ako každý rok, tak ako každý deň máme seniorov po svojom boku ako svoje poslanie. Aj v tomto roku sme nezabudli na našich seniorov. Dňa 12.10.2022 sme pre našich prijímateľov pripravili vystúpenie s kultúrnym programom. Samozrejme nechýbalo ani pohostenie a darčeky.
Čítajte viac.
Výlet na Domaši 2022
28. júna 2022 ráno o 8.00 hod. sme s našimi prijímateľmi sociálnej služby vycestovali autobusom priamo na Domašu na výletnú loď. Naším cieľom bola plavba loďou po celej vodnej nádrži Domaša spolu s prezentáciou každého zátišia tejto krásnej oblasti. Cestu sme zvládli veľmi dobre, aj napriek horúčavam.
Čítajte viac.
Športové hry 2022
Krásne horúce leto sme tento rok privítali 16. júna spolu s prijímateľmi sociálnej služby CSS Amos n.o. Od rána náš údržbár Palino varil chutný guláš pod holým nebom. Hudba znela po celom areáli zariadenia a prijímatelia sa už od rána v dobrej nálade pripravovali na športové hry.
Čítajte viac.
Deň matiek 2022
Deň matiek je dňom, kedy oslavujeme a vzdávame úctu všetkým matkám. Vďaka peknému počasiu a skvelej atmosfére sme prežili naozaj pekný deň, ktorý bol naplnený láskou a úctou ku všetkým mamám.             V našom zariadení sme oslávili tento veľký deň, Deň matiek, 12. mája 2022. Oslava spojená s kultúrnym programom sa konala v areáli zariadenia, za krásneho slnečného počasia.
Čítajte viac.
MDŽ 2022
8. marec je pre nás všetkých  symbolom vzdania úcty všetkým ženám a je potrebné, aby sme na tento sviatok nezabúdali.
Čítajte viac.
Veľká Noc 2022
Vraví sa, že sviatky, ktoré majú hĺbku a skutočnú podstatu pretrvajú medzi ľuďmi a dedia sa tak z pokolenia na pokolenie. A práve tieto Veľkonočné sviatky nimi aj sú.... Vyzdobené zariadenie bahniatkami- čo symbolizuje prebudzanie sa jari.
Čítajte viac.Podporte nás
Kontakt
Napíšte nám