Články - Hierarchia
Články - Domov » Zo života
Články: Zo života
AKCIE 2012 - Bardejov a jeho kúpele
Bardejovské kúpele patria medzi najstaršie a najkrajšie na Slovensku. Nachádzajú sa uprostred prekrásnej prírody horného Šariša, sú preto ideálnym miestom na oddych a načerpanie nových síl. Kúpele sa nachádzajú 5km od mesta Bardejov. Čítajte viac.


Medzinárodný deň žien 2013
MDŽ je o ženách a nikto nám nebráni poňať jeho oslavy po svojom. Preto sme v tento deň usporiadali v spolupráci s tunajšou materskou školou program nie len pre naše ženušky. Detičky sa na daný deň svedomito pripravovali a aj keď im nie všetko vyšlo podľa plánu, nič to nezmenilo na fakte, že vyčarili úsmev na tvárach všetkých zúčastnených. Čítajte viac.


Veľká noc na domáci spôsob
Veľká noc alebo Veľkonočné sviatky či Pascha je najvýznamnejším kresťanským sviatkom, ktorý tento rok pripadol na 8. apríla. Veľká noc je pre kresťanov oslavou zmŕtvychvstania, alebo vzkriesenia Ježiša Krista po jeho smrti na kríži. Čítajte viac.


Na sv. Valentína
V deň, keď sa obchody začnú hmýriť červenými srdiečkami a darčekmi pre zamilovaných, je tu 14. február, sviatok sv. Valentína. V tento deň sa vyznáva láska častejšie a intenzívnejšie ako inokedy. Každý z nás si praje, aby bol milovaný a šťastný. Čítajte viac.


AKCIE 2013 - Rozhýbme sa
Športový deň je plný aktivít a súťaží, ktoré sú športovo ladené. Mladší zažívajú rôzne aktivity pri ktorých ide o rýchlosť, silu, šikovnosť, odvahu či vytrvalosť. Čítajte viac.
Špekáčik a klobáska 2013
Keď sa prvé slnečné lúče usadili nad našim zariadením, nedalo nám to neusporiadať prvú oficiálnu ,,outdoorovu,, aktivitu tohto roka. Opekačku. S prípravami nám pomáhali aj samotný klienti. Keď už bol oheň založený, gril rozpálený, špekáčiky nakrájané a palice zastrúhané, mohlo sa začať opekať. Slnko nám priaznivo posielalo svoju energiu. Jar sme teda privítali príjemným popoludním, kde inde ako v prírode, aj keď len tej v blízkosti nášho zariadenia. Čítajte viac.


27. október 2013
Motto: "Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi." Čítajte viac.


Sv. Mikuláš 2014
Osoba sv. Mikuláša je populárna po celom svete. Najväčšiu úctu k tomuto svätcovi doteraz prechovávajú na Východe, najmä v Rusku. O jeho skutočnom živote sa vie len veľmi málo. Narodil sa pravdepodobne okolo roku 270 v Patare. Jednou z mála overených informácií je fakt, že sv. Mikuláš bol v 4. storočí biskupom v meste Mir (Malá Ázia). Čítajte viac.


Vianočná koleda
Koleda je pieseň, ktorú nie len deti spievajú počas veľkých kresťanských sviatkov. Pri obchádzaní jednotlivých domov “si koledujú” o výslužku, ktorú predstavuje predovšetkým jedlo alebo pitie. Tento zvyk sa dnes udržiava prevažne na dedinách. Slovo “koleda” je všeslovansky rozšírené, praslovančine ho prevzala z latinského calendae (prvý deň v mesiaci) a pohanskí Slovania slovom koleda označovali slávnosti spojené so zimným slnovratom… Čítajte viac.
Fašiangy 2014
Fašiangy predstavujú obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Názov ,,FAŠIANGY,, je z nemčiny a označoval posledné dni pred pôstom. Tieto dni sú prechodom medzi zimou a jarou. Pre fašiangy je typické napodobovanie medziľudských vzťahov z bežného života a bujaré oslavy. Čítajte viac.


Deň matiek 2014
Milan Rúfus vo svojej motlitbe za rodičov v závere hovorí.... veď dve rúčky od Teba máme, dve rúčky deťom stvoril Boh: pre ocka jednú, druhú mame. Deň matiek patrí medzi najdojemnejšie sviatky - pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Čítajte viacJeseň života
Pri príležitosti dňa úcty k starším sme si v októbri spríjemnili jedno z krásnych slnečných popoludní spevom, tancom a zábavou. Program slávnostne otvorila p. riaditelka. Po nej sa nám prihovorila aj p. Janočková a čo to o starobe povedala p. Krajníkova. Úryvok z jej príhovoru si môžte prečítať v nasledujúcich riadkoch a pár záberov z tohto dňa v prislušnej fotogalérii. Čítajte viac
Slávnostné otvorenie rehabilitačno relaxačnej miestnosti
Po dlhej a únavnej ceste rekonštrukcií a opráv starých a neobytných priestorov nášho zariadenia sme sa konečne dočkali. Krásny a nový priestor určený na oddych a rehabilitáciu naších klientov uzrel svetlo sveta. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil aj p. Stanko - starosta obce.... Čítajte viac


Svätý Mikuláš 2014
Svätý Mikuláš bol biskupom v Myre. Patrí k svätým, ktorí požívajú úctu po celom svete. Svedčia o tom mnohé kostoly a oltáre, postavené na jeho česť. Narodil sa pravdepodobne v Patare v Lýcii (Malá Ázia). V meste Myra, ktoré ležalo neďaleko mora, sa stal biskupom. Bol známy vďaka svojej mimoriadnej zbožnosti, nadšeniu a zázrakom. Zomrel v Myre. Pochovali ho v .....Čítajte viac
Vianoce 2014
Aj v tomto roku sme chceli našim prijímateľom Vianoce spríjemniť a napomôcť tomu, aby sa stali skutočnými sviatkami pokoja, radosti a veselosti. Po roku sme opäť pripravili tradičnú štedrú večeru podľa miestnych zvykov a niekoľko drobných podujatí príznačných pre najkrajšie sviatky v roku. Prijímateľom sme priniesli vianočnú koledu a posedenie pri vianočnom stromčeku s ľudovou seváckou skupinou Zornica. Urobte si pohodlie a nazrite do nášho sveta Vianoc...Čítajte viac
Podporte nás
Kontakt
Napíšte nám