Články - Hierarchia
Články - Domov » Zo života
Články: Zo života
Mikuláš 2015
V nedeľu, 06. decembra, podvečer k nám zavítal sv. Mikuláš. Čakali sme ho netrpezlivo celý deň a konečne sme sa ho dočkali. Bol veľmi unavený, tak sme ho ponúkli kávou a koláčikom. Marienka zarecitovala básničku, pani Helenka zaspievala pesničku a náš Janíčko priniesol čižmičku. Čítajte viac.


Mesiac úcty k starším 2015
V živote človeka sú chvíle, keď začne uvažovať o svojom živote a hodnotiť svoju životnú cestu. Na tvári sa strieda úsmev so slzami. Veď boli radosti a boli aj smútky. Ľudský život predstavuje veľkú knihu, zložitý jedinečný román. Minú sa roky. Uprostred starostí a radostí. Až jedného dňa je tu staroba. Čítajte viac.


Výlet v Bardejovských kúpeľoch 2015
Bardejovské kúpele patria k najkrajším kúpeľným mestečkám na Slovensku. Preslávili sa už v minulosti, najmä svojimi minerálnymi vodami, ktoré blahodárne pôsobia na tráviaci trakt. Minerálne pramene vyvierajú na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Čítajte viac.


Rozlúčka s letom 2015
Dňa 16. septembra sme pre našich prijímateľov sociálnych služieb pripravili súťaž spojenú s opekačkou. Súťažili sme v lúštení tajničiek, a zahrali sme si známu televíznu šou VILOMENINY. Naši prijímatelia sa rozdelili do dvoch súťažných družstiev a každé družstvo malo za úlohu priniesť do piatich minúť päť predmetov na vopred určené miesto. Čítajte viac.


Naša záhrada 2015
Kúsok prírody, ktorá nám spríjemní naše chvíle a dotvorí naše životné prostedie o sviežu zeleň - to je naša záhrada. Záhrada a kvety skrášľujú okolie nášho domova. Čítajte viac.


Opekačka 2015
Dňa 28. júla 2015 si obyvatelia nášho zariadenia spestrili popoludnie príjemným posedením spojeným s menšími športovými aktivitami. Tí, ktorí sa do súťaže v hádzaní loptičiek zapojili dostali sladké odmeny. Čítajte viac.


Deň matiek 2015
Deň matiek patrí medzi najdojemnejšie sviatky - pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Od detstva až po posledné chvíle pred odchodom z tohto sveta si človek nesie v sebe jedinečný a neopakovateľný obraz svojej matky. Matky, ktorá všetko chápe, odpúšťa, vždy poľutuje a bude stále milovať svoje dieťa bez ohľadu na to, aké ono je. Čítajte viac.


Veľká noc 2015
Veľká noc je najstarším, najvýznamnejším kresťanským sviatkom, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Čítajte viac.


MDŽ 2015
Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez Vás by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd či ako srdce bez lásky. Ste jednými z tých, ktoré napĺňajú slovo žena krásnym pôvabom. Čítajte viac.


Oddychujeme 2014
Nie každý deň máme nabitý program. Nie každý deň sa dejú veľké veci. Niekedy sa nám podarí ukradnúť si aj čas na lenošenie, nič nerobenie, stretávanie sa pri kávičke, s kamošmi, na slniečku. ŠIkovnejšie gazdinky a švadlenky sa sem tam vrátia do čias pletenia a háčkovania starým ale aj novým štýlom. Čítajte viac.


AKCIE 2011 - Október, mesiac úcty k starším
Keď sa pominú letné dni a znenazdania prichádza chladnejší október, len tíško hľadíme okolo seba, čo sa to v prírode deje. Tá začne hýriť najkrajšími farbami - vytráca sa zelená a príroda očakáva príchod zimy. Tak je to dáko aj s človekom: človeku sa míňa rôčik za rôčkom až nastáva jeseň života a prichádza čas na spomienky. Čítajte viac.


Myslia na nás
Utorok, 26. júl 2011, bol v našom zariadení dňom príjemných prekvapení. V priestoroch zariadenia riaditeľka Anna Stanková privítala vzácnych hostí - misionárov Cirkvi Ježiša Krista svätých neskorších dní Johna a Carol Stilles, ktorí odovzdali 6 vozíkov pre imobilných klientov, televízor a práčku. Čítajte viac.


Vysviacka kaplnky sv. Františka z Asissi
Nie len telo potrebuje nakŕmiť a ošetriť, ale aj duša. Pre takúto starostlivosť o dušu človeka sme sa rozhodli vytvoriť v našom zariadení miesto, kde sa našim klientom dostane takejto starostlivosti. Po vynovení a prispôsobení priestorov na tento účel sa v našom zariadení konala 15. Septembra 2010 vysviacka. Čítajte viac.


Súkromná pedagogická a sociálna akadémia EBG Humenné
Po jari a lete, naraz prichádza jeseň života – starnutie. Jeho tempo jednoznačne určuje životné prostredie a spôsob života. V mladosti sa máloktorý človek zamýšľa nad obdobím staroby, ktoré o chvíľu zaklope na jeho dvere. Život utečie ako voda. Príde deň, kedy človek musí urobiť zastavenie vo svojom živote, aby zhodnotil svoju doterajšiu prácu. Čítajte viac.


Silvestrovská kapustnica
Posledný deň roka je charakteristický zábavou, všeobecnou veselosťou, zábavnou pyrotechnikou a oslavami na každom kroku. Aj keď už naši klienti dávno nemajú dvadsiatku na krku, chuť osláviť koniec roka mali. Preto sme im pripravili silvestrovský program. Čítajte viac.

Podporte nás
Kontakt
Napíšte nám