Články - Hierarchia
Články - Domov » Zo života » Veľká Noc 2021
Veľká Noc 2021
Aj tento rok sa veľkonočné sviatky niesli v znameníCovidu, čo znamenalo pre našich prijímateľov sviatky v kruhu našej spoločnej rodiny v zariadení.
V tomto roku to pripadlo na 4.apríla. Najdôležitejšou časťou tohto dňa je vzkriesenie, bohoslužba a posvätenie Paschy, čo u nás znamená Veľká Noc. Ani tento rok sme sa bohužiaľ tejto slávnosti v miestnej cerkvi nemohli s našimi prijímateľmi zúčastniť.
Aj napriek tomu sme našim klientom pripravili tento slávnostný deň. Ráno prijímatelia sledovali sv. omšu v televízii, kde arcibiskup Ján Babjak posväcoval jedlá na diaľku. Po televíznom prenose sme spoločne zasadli k pripravenému slávnostnému stolu, kde sa podávali tradičné veľkonočné pochutiny: pascha, klobásky, rôzne šunky, maslo, chren, vajíčka a cvikla. Na stole nič nechýbalo.
Prijímateľom bol venovaný príhovor od celého kolektívu AMOS n.o.
Veľkonočný pondelok náš kolega Ľubo pooblieval pri vstupe do jedálne každú prijímateľku a každú kolegyňu. Samozrejme ani prijímateľky nezabudli, že utorok sa nesie v znamení oblievania chlapov a všetko im pekne spočítali...
Komentáre
Žiadne komentáre.
Pridať komentár.
Pre pridanie komentra musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Podporte nás
Kontakt
Napíšte nám