Články - Hierarchia
Články - Domov » Zo života
Články: Zo života
Návšteva v CSS Horný Harbok
Na pozvanie do CSS Horný Harbok v Radvani nad Laborcom sme nečali dlho. Našich priateľov v tomto zariadení sme navštívili 7. júla 2016. Čítajte viac.Privítanie leta 2016
Krásne horúce leto sme privítali 23. júna 2016 spolu s prijímateľmi sociálnej služby CSS Horný Harbok, n.o. z Radvane nad Laborcom. Sme radi, že prijali naše pozvanie na opekačku, cieľom ktorej bolo nadviazať družbu, spoluprácu a nové vzťahy medzi prijímateľmi sociálnej služby. Čítajte viac.


Výlet do Poľska a na Duklu
6. mája 2016 ráno o 7.00 hod. sme s našimi prijímateľmi sociálnej služby zo ŠZ, ZpS a DS vycestovali autobusom priamo do Poľska do mesta Krosno. Našim cieľom bolo navštíviť trhovisko, nakúpiť si niečo pekné. Cestu sme zvládli vcelku dobre. Nakúpili sme si krovky, klobásy, jablká, deky, topánky každý to po čom jeho srdce túžilo. Čítajte viac.


Deň matiek 2016
Deň matiek je dňom, kedy oslavujeme a vzdávame úctu všetkým matkám. Veď matka je bytosť, ktorá vychováva deti, stará sa o domácnosť. Materinská láska je cit, ktorý najviac ovplyvňuje správanie detí ich budúcnosť. Všetko čo dokáže matka obetovať pre svoje deti, by mali aj deti opätovať svojej matke na staré dni. Čítajte viac.


Návšteva výstavy kraslíc v Humennom - denný stacionár
Blíži sa Veľká noc, ku ktorej už tradične patrí aj výstava kraslíc v kaštieli v Humennom. Dňa 18. marca 2016 sme s našimi prijímateľmi sociálnej služby navštívili túto výstavu kraslíc v Humennom. Dozvedeli sme sa, že je to XXII. ročník tejto výstavy, na ktorej vystavovali kraslice zo Slovenska, Poľska, Ukrajiny, Maďarska a Česka. Čítajte viac.


MDŽ 2016
Deň žien je už odpradávna dňom, kedy vzdávame úctu k ženám. Veď žena je manželkou, bez ktorej by život muža bol ako chlieb bez soli, je matkou, ktorá svojou láskou vychová z dieťaťa ľudskú bytosť a zároveň je pilierom domácnosti. Čítajte viac.


Fašiangy 2016
Fašiangy sú symbolom zábavy, veselosti a hojnosti. Fašiangy, túrice, Veľká noc príde... Jedna z najznámejších a na Slovensku najrozšírenejších fašiangových pesničiek. Počas fašiangov prevláda bujará zábava, organizujú sa zabíjačky, plesy a karnevaly. Posledný štvrtok pred koncom fašiangov sa v minulosti nazýval aj tučný štvrtok. Čítajte viac.


Predvianočný čas 2015
Už tradične v čase očakávania sv. Mikuláša sa nás v našom zariadení sociálnych služieb spolu s našimi prijímateľmi zmočňuje vianočná atmosféra. Aj tento rok sme si spoločne vyzdobili interiér, na vianočnom stromčeku nechýbali háčkované hviezdy našej pani Marienky a na štedrovečernom stole nechýbali tradičné jedlá, ktoré prichystali naše pracovníčky. Čítajte viac.


Mikuláš 2015
V nedeľu, 06. decembra, podvečer k nám zavítal sv. Mikuláš. Čakali sme ho netrpezlivo celý deň a konečne sme sa ho dočkali. Bol veľmi unavený, tak sme ho ponúkli kávou a koláčikom. Marienka zarecitovala básničku, pani Helenka zaspievala pesničku a náš Janíčko priniesol čižmičku. Čítajte viac.


Mesiac úcty k starším 2015
V živote človeka sú chvíle, keď začne uvažovať o svojom živote a hodnotiť svoju životnú cestu. Na tvári sa strieda úsmev so slzami. Veď boli radosti a boli aj smútky. Ľudský život predstavuje veľkú knihu, zložitý jedinečný román. Minú sa roky. Uprostred starostí a radostí. Až jedného dňa je tu staroba. Čítajte viac.


Výlet v Bardejovských kúpeľoch 2015
Bardejovské kúpele patria k najkrajším kúpeľným mestečkám na Slovensku. Preslávili sa už v minulosti, najmä svojimi minerálnymi vodami, ktoré blahodárne pôsobia na tráviaci trakt. Minerálne pramene vyvierajú na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Čítajte viac.


Rozlúčka s letom 2015
Dňa 16. septembra sme pre našich prijímateľov sociálnych služieb pripravili súťaž spojenú s opekačkou. Súťažili sme v lúštení tajničiek, a zahrali sme si známu televíznu šou VILOMENINY. Naši prijímatelia sa rozdelili do dvoch súťažných družstiev a každé družstvo malo za úlohu priniesť do piatich minúť päť predmetov na vopred určené miesto. Čítajte viac.


Naša záhrada 2015
Kúsok prírody, ktorá nám spríjemní naše chvíle a dotvorí naše životné prostedie o sviežu zeleň - to je naša záhrada. Záhrada a kvety skrášľujú okolie nášho domova. Čítajte viac.


Opekačka 2015
Dňa 28. júla 2015 si obyvatelia nášho zariadenia spestrili popoludnie príjemným posedením spojeným s menšími športovými aktivitami. Tí, ktorí sa do súťaže v hádzaní loptičiek zapojili dostali sladké odmeny. Čítajte viac.


Deň matiek 2015
Deň matiek patrí medzi najdojemnejšie sviatky - pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Od detstva až po posledné chvíle pred odchodom z tohto sveta si človek nesie v sebe jedinečný a neopakovateľný obraz svojej matky. Matky, ktorá všetko chápe, odpúšťa, vždy poľutuje a bude stále milovať svoje dieťa bez ohľadu na to, aké ono je. Čítajte viac.

Podporte nás
Kontakt
Napíšte nám