Články - Hierarchia
Články - Domov » Zo života » Veľká Noc 2022
Veľká Noc 2022
Vraví sa, že sviatky, ktoré majú hĺbku a skutočnú podstatu pretrvajú medzi ľuďmi a dedia sa tak z pokolenia na pokolenie. A práve tieto Veľkonočné sviatky nimi aj sú....
Vyzdobené zariadenie bahniatkami- čo symbolizuje prebudzanie sa jari. Vajíčkami - zárodok života, symbol plodnosti a znovuzrodenia.  Zajačikmi - symbol príchodu jari, symbol šťastia a zmyselnosti.
Každý rok nahrádzame v našom zariadení rodinu, ktorú nikto nikdy nenahradí, a preto je naším úsílím, aby sa prijímatelia v našom zariadeni cítili príjemne a spokojne.
Prijímatelia sa spolu so sociálnou pracovníčkou Mgr. Špikovou zúčastnili sv. Omše a posväcovania paschy. Po omši náš kolektív pripravil slávnostný stôl, kde sa podávali tradičné pochutiny patriace k veľkej noci: pascha, klobásky, rôzne mäsa, maslo, chren, vajíčka a cvikla. Na stole nič nechýbalo.
K sviatkom Veľkej noci patri neodmysliteľne Veľkonočný pondelok, kedy je tradíciou vyšibanie a pooblievanie dievčat, žien, aby boli zdravé a krásne. O to sa podujal náš opatrovateľ Ľubko, ktorý vyoblieval každú ženu v našom zariadení od prijímateliek až po personál.
Podporte nás
Kontakt
Napíšte nám